Символіка району

Повний герб Броварського району

У синьому полі срібна фортеця з трьома вежами із золотими дахами й відчиненою брамою із золотими ворітницями, крізь яку проходить золотий кінь; обабіч фортеці по одному срібному струмку (хвилястому пруту). Щит увінчується квіткою калини та обрамлений бронзовим вінком із соснових, дубових та березових гілок.

Прапор району

Світло-синє полотнище, в центрі якого біла фортеця з трьома вежами із жовтими дахами та відкритою брамою із жовтими ворітницями, крізь яку проходить жовтий кінь. Висота емблеми дорівнює 2/3 висоти полотнища.
Уздовж древкового та вільного країв на відстані в 1/10 висоти полотнища йдуть вертикальні білі хвилясті смуги, ширина кожної з яких дорівнює1/20 висоти полотнища. Співвідношення сторін прапора 2:3.

Символіка району

Броварський район - давня історична земля, що знаходиться в самому центрі України. Там , де зливаються води Десни і Дніпра. Багата фолкльорно-етнографічна спадщина, вплив різних історичних культур і сьогодні визначають броварський родовід. Доля нашої землі визначалась належністю її до Переяславського князівства в княжі часи, Київського полку - в часи Козаччини, Чернігівської губернії та Київської області. Броварський район було утворено в 1923 році. Розширення в рамках процесу децентралізації до сучасних меж відбулося у 2020 році.

Зміст символіки

Бровари - це східні ворота Києва, до яких в усі часи сходились дороги - звідси і ідея східної фортеці із золотими воротами. Зображення золотого коня пов’язане з народними легендами про стародавній град Крем, на ворітницях брами якого був зображений вершник.

Побутує, також, переказ про хлопця-семилітка, який першим приручив дикого коня. Дійсно, більшість дослідників вважають, що приручення людством дикого коня-тарпана сталося в добу міді на території України.
Срібні хвилясті смуги символізують річки Десну і Трубіж, між якими сформувалвсь територія району. Квітка калини символізує Київську область, до складу якої входить Броварщина, а вінок із гілок сосни, дуба та берези розповідає про найхарактернішу для району рослинність.