Цивільний захист

Контактний номер

5-23-23

Поштова адреса

07401, Київська область,  м. Бровари, вул. Гагаріна, 15, каб. 321

Новини

 
Графік роботи: 
понеділок – п’ятниця 8.00-17.00 
обідня перерва 12.00-13.00 
 

Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю?

1. Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву.
2. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте на вулицю неквапом.
3. При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматись на ногах.
4. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково переверніться – удар втратить свою силу при обертанні.
5. Не прогулюйтесь з самого краю проїжджої частини дороги. Можна впасти та потрапити на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
6. Пам’ятайте, що в ожеледь значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить, як мінімум, до каліцтв, а можливо, і до загибелі.
7. Тримайтесь подалі від будинків – ближче до середини тротуару.
8. Взимку особливо в містах під час відлиги бурульки становлять дуже велику небезпеку.
Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися набряки – ТЕРМІНОВО зверніться до лікаря!

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в ожеледь найчастіше трапляються струси головного мозку, переломи, вивихи, розтяги та розриви.

Небезпека від крижаних бурульок

 Внаслідок температурних перепадів, на дахах будинків утворюються крижані бурульки, які іноді несуть смертельну небезпеку для пішоходів. Особливо це стосується старих кварталів міст, де хідники (тротуари) безпосередньо прилягають до будинків.
Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода, необхідно:
· комунальним службам міст і селищ встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок;
· пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самим звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
· рятувальним службам різного підпорядкування попереджувати відповідальні служби про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій, особливу увагу звертати на роз’яснювальну роботу серед школярів.

 

Правила поведінки на льоду:

1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижчою за 0°С):
· для одного пішохода, завтовшки не менше 5-7 см;
· для групи людей (масові переправи пішки) завтовшки не менше 15 см , за умов масового катання на ковзанах – 25 см;
· для переправи вантажного автомобіля 35- завтовшки55 см, трактора – 40-60 см.
2. Міцним вважається прозорий лід із синюватим або зеленуватим відтінком завтовшки12 см.
3. Керівники місцевих органів виконавчої влади несуть відповідальність за безпеку вилову риби підльодними способами й повинні організувати безпечну риболовлю на льоду. Керівники рибних господарств несуть персональну відповідальність за забезпечення заходів безпеки при вилові риби підльодним способом, за організацію надійного візуального й радіозв’язку з риболовецькими бригадами, які знаходяться на льоду, готовність рятувальних засобів, встановлення безперервного спостереження за напрямом і силою вітру, рівнем води, зміною течії та станом льоду.
4. Організації, які проводили роботи з виколки льоду, повинні огороджувати небезпечні ділянки.
5. Під час роботи на місці виколки льоду необхідно обов’язково організувати постійне чергування з осіб, які пройшли спеціальну підготовку. В розпорядженні чергового постійно напоготові повинні бути 2 рятувальні дошки завдовжки 4 метри, жердина з штертом і петлею, кінець Олександрова, два рятувальних круги, рятувальні жилети, пояси.
6. Із завершенням робіт хоча б тимчасово, ділянка виколки льоду й підходи до неї огороджуються попереджувальними знаками з текстами, кількість злаків встановлює рятувальна служба.
7. Ополонки побутового і промислового призначення огороджуються й утримуються в тому ж порядку, що і ділянки виколки льоду.
8. Прокладка доріг, переправ по льоду, вибір місця для ковзанок і виколки льоду на водоймах повинні обов’язково узгоджуватися з місцевою рятувальною службою до початку робіт або функціонування вищезазначених об’єктів.

9. Міцність льоду пропонується перевіряти пішнею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
10. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, трава та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.
11. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатися на відстані 5-6 метрів один від одного й уважно стежити за тим, хто йде попереду.
12. Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.
13. Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.
14. Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих або самостійно виходити на лід.
15. Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати й бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одна від одної на відстані 5-6 м.
16. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці й вантажем вагою 400-500 г на другому.

Правила поведінки на морозі: вбережи себе не тільки від застуди

 Різке зниження температури – це не тільки прямий привід для виникнення переохолодження організму людини і застуд, зростання кількості так званого «зимового травматизму», зумовленого ожеледицею, але і додатковий ризик загострення хронічної серцево-судинної та бронхолегеневої патології, більш притаманної людям літнього віку. Хоча останнім часом майже всі хвороби значно «помолодшали». Підтвердженням такого негативного впливу температурного фактору на стан здоров’я людини є зростання кількості хворих в кардіологічному відділенні з гострим коронарним синдромом (ішемічна хвороба серця, стенокардія і ін.). Тому, тим у кого вже є в наявності захворювання серцево-судинної, бронхолегеневої системи ( хронічні обструктивні бронхіти і бронхіальна астма і інш.) треба додатково проконсультуватися зі своїм лікарем і постійно мати при собі свою «швидку допомогу» – призначені ліки. І при перших же ознаках погіршення стану прийняти їх і звернутися за медичною допомогою. А взагалі, по можливості, поберегти себе і не виходити на вулицю.
Але, знаходячись і вдома, прислухатися до свого самопочуття, не зайве зміряти тиск і не пропустити тривожних сигналів. І якщо ви все ж вирішили вийти з дому, то кардіологи радять уникати різкого виходу на мороз, щоб попередити напад стенокардії, бронхіальної астми. При сильних морозах може виникнути гіпотермія – виражене зниження внутрішньої температури тіла.

 Лікарі радять у морозні дні малюкам, дідусям з бабусями, людям, що приймають антидепресанти, таблетки від «тиску», а також рибалкам і мисливцям залишатися вдома. А тим, хто все-таки змушений працювати, треба запам’ятати основні правила поведінки в сильний мороз. Інакше можна отримати обмороження та переохолодження. До речі, перші ознаки – озноб, часте сечовипускання. У таких випадках треба терміново повернутися в тепле приміщення. Помірна гіпотермія характеризується нездатністю зосередитися, незграбністю рухів, негативним ставлення до оточуючих. У цьому випадку врятуватися можна гарячим чаєм та їжею. При глибокій гіпотермії людина втрачає свідомість, в такому випадку терміново викликайте «швидку», самим тут не впоратися. Їсти багато та гарячого! Під час похолодання організм буде віддавати всі сили на утеплення. А де ж його взяти, якщо людина мало їсть або сидить на дієті. До речі, худим людям теж небезпечно виходити на мороз – можливість замерзнути набагато більша ніж у людей з нормальними формами. Тому краще за все добре вранці поснідати, і вперед, на роботу. А якщо знаєте, що не зможете пообідати, то візьміть їжу із собою. Добре загорнути її у фольгу – так тепло протримається довше. І гарячий чай у термос.
Пийте побільше гарячого чаю або кави.
Уникайте алкоголю! Чарка спиртного створює ілюзію зігрівання. Алкоголь дійсно розширює кровоносні судини і підсилює приплив крові до шкіри. Але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів. У результаті чого, температура тіла швидко падає. Тому не пийте спиртне перед виходом з дому.
Не кури на сильному морозі! Сигарети викликають легкий спазм капілярів кінцівок. У відносно теплу погоду це зазвичай проходить непоміченим, а при сильному морозі може виявитися саме тією останньою краплею, після якої застуда (і навіть – обмороження) стане неминучим.
Не кутайтесь , щоб не спітніти. Одяг повинен бути легким, багатошаровим і обов’язково з натуральних тканин. Перед виходом на вулицю надягніть не супер-теплий светр на голе тіло, а бавовняну майку чи футболку, сорочку, светр, легку непромокальну куртку і потім вже зимовий одяг.
Таким чином виникнуть повітряні прошарки, які дозволять надовго зберегти тепло. І не забувайте про голову – до 1 3 втрати внутрішнього тепла припадають на неї, рідну. Тому приготуйте шапку і шарф. Без них навіть і не намагайтеся виходити на вулицю. Рукавиці або рукавички повинні бути з водонепроникної тканини, щоб створювався ефект «конвертів» для збереження теплого повітря. На ноги – вільні чоботи та вовняні шкарпетки.
Намагайтеся не пітніти. Наприклад, пробіглися, спітніли, зайшли і швидко вийшли з приміщення чи транспорту.
Запам’ятайте! Виходити «мокрим» на мороз і вітер рівно сильно самогубству, вважають лікарі.

До уваги мешканців Броварського району

Незабаром Новорічні свята. Установи та оселі наших громадян прикрасять Новорічні ялинки – неодмінні атрибути цього свята. Однак, поряд із позитивними емоціями при недотриманні елементарних вимог правил пожежної безпеки лісові красуні можуть зіпсувати святковий настрій. У зв’язку з цим Броварська райдержадміністрація нагадує головні вимоги правил пожежної безпеки під час підготовки та святкування Новорічних та Різдвяних свят.
Під час проведення новорічних та різдвяних свят потрібно дотримуватися певних вимог при встановленні ялинки, а саме:
– ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
– за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення, тощо) святкування повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
-ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
– ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок;
– у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вольт;
– при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена;
– не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, що не просочені вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі і т. ін.).
Особливо обережними потрібно бути під час користування свічками, бенгальськими вогнями, різноманітними піротехнічними виробами. Ні в якому разі не гасить світло під час розваг та ігор!
Щоб уникнути нещасних випадків, слід точно дотримуватися інструкції з використання піротехніки:
– використовувати піротехніку повинні дорослі люди, які добре розуміють наслідки її неправильного застосування;
– при купівлі побутових піротехнічних виробів потрібно звернути увагу на наявність сертифікатів відповідності вимогам безпеки. Якщо вони відсутні, то реалізація та використання виробів заборонені;
– продавати піротехнічні вироби мають право тільки суб’єкти господарювання за наявності ряду відповідних документів, зокрема копії свідоцтва (довідки) про проходження спеціальної підготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами;
– продаж побутових піротехнічних виробів у спеціалізованих відділах (секціях) магазинів дозволяється тільки на верхніх поверхах і за умови виконання правил пожежної безпеки. На нижніх поверхах у вітринах і на стендах можуть розташовуватися лише муляжі;
– заборонено розміщувати відділи (секції) з продажу побутових піротехнічних виробів ближче 4 м від евакуаційних виходів;
– приміщення для продажу піротехнічних виробів повинні бути обладнані системами пожежної автоматики та забезпечені засобами пожежогасіння;
– побутові піротехнічні вироби повинні мати інструкцію із застосування українською мовою. Якщо її текст не вміщується на упаковці, то він має додаватися на окремому аркуші. Букви повинні бути чіткими та добре помітними;

 

– заборонено продаж піротехніки, яка не має або втратила ідентифікаційні ознаки, з простроченим терміном придатності або з простроченим гарантійним терміном, а також забракованої та без інструкції із застосування;
– реалізація побутових піротехнічних виробів на ринках не дозволена;
– при зберіганні піротехніки, споживач повинен вжити заходів щодо унеможливлення безконтрольного доступу до неї неповнолітніх, а також можливості випадкової ініціалізації внаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо;
– застосування піротехнічних виробів повинно здійснюватися відповідно до інструкції. Не можна використовувати їх у зоні, забороненій рішеннями органів місцевого самоврядування;
– користуватися піротехнічними виробами можна на відстані не ближче 50-ти метрів від будівель та споруд, а від АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів — на відстані 100–150 метрів. Безпечна відстань, на яку необхідно відійти після підпалювання ґніту, повинна становити не менше 10 м;
– після приведення в дію піротехнічного виробу, незалежно від того спрацював він чи ні, не можна підходити до нього 15–20 хвилин (ґніт може ще повільно горіти, і тоді виріб дострілює);
– винні у порушенні порядку зберігання, торгівлі та використання піротехнічних виробів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Отже, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселе новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних із пожежею.
Бажаємо, щоб рік наступний приніс у кожну оселю щастя, здоров’я, мир та радісні події.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЗИМОВИХ ВОДОЙМАХ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ ВОДОХРЕЩА

 19 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща.
Напередодні свята Водохреща питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах. Саме тому рятувальники застерігають громадян бути обережними під час купання на Водохрещення.
Водохресна вода вважається цілющою і благодатною, тому цього дня традиційно проводяться обряди, пов’язані з водою. Люди освячують воду у церквах та занурюються в крижану ополонку на зимових водоймах.
Проте, святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків, управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації нагадує правила безпечної поведінки:
– не треба виходити на лід без потреби;
– при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;
– слід обережно спускатися з берега: лід може нещільно з’єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, треба негайно повертатися на те місце, звідки прийшли;

– купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
– не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях, без присутності рятувальників і медиків;
– забороняється заходити у воду у нетверезому стані;
– не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
– купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
– купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;
– перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;
– після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;
– для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.
Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.
Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.
При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.
У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.
Шановні громадяни, якщо у вас хворе серце, утримайтеся від купання! Бажано мати попередній досвід занурень в холодну воду. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках – ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині негайно необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

   Перед тим як стати на лід – подивіться уважно, чи немає підозрілих місць:
-тонкий або крихкий лід може бути поблизу кущів, очерету, у місцях, де водорості вмерзли в лід;
-обминайте ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, – під снігом лід завжди тонший;
-особливо обережно спускайтеся з берега: лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
   Не перевіряйте міцність льоду ударом ноги – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!
   Для однієї людини безпечним вважається лід товщиною не менше 7 сантиметрів.
   Катайтеся на ковзанах лише у перевірених місцях.
   Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Шановні рибалки!
Зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на льоду:
Зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження на льоду:
-не пробивайте поруч себе багато лунок;
-не збирайтесь великими групами в одному місці;
-не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;
-завжди майте під рукою 12 – 15 метрів міцної мотузки;
-тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.